Son Dakika

Mobil Bilişim Otobüsü Hizmete Girdi

Mobil Bilişim Otobüsü Hizmete Girdi

Ceyhan'da ilköğretime giden öğrencilerin internet kullanımına yardımcı olmak amacıyla son teknoloji ürünü bilgisayarlarla donatılmış Mobil Bilişim Otobüsü törenle hizmete başladı.

Ceyhan'da ilköğretime giden öğrencilerin internet kullanımına yardımcı olmak amacıyla son teknoloji ürünü bilgisayarlarla donatılmış "Mobil Bilişim Otobüsü" törenle hizmete başladı.

Ceyhan Belediyesi proje koordinasyon merkezi tarafından hazırlanan “Bilgi teknolojilerinin Ceyhan’da yaygınlaştırılması ve belediye hizmetlerinde kullanılması” projesi kapsamında gerçekleştirilen “Mobil Bilişim Otobüsü”nün açılış töreni Ceyhan Kapalı Spor salonu bahçesinde gerçekleşti. Proje kapsamında hizmete açılan mobil bilişim otobüsü Ceyhan’daki tüm mahallerde ilköğretim çağındaki çocuklara ücretsiz olarak internet hizmeti verecek. Ayrıca mobil bilişim otobüsünde görevli uzmanlar tarafından çocuklara güvenli internet kullanımı ve bilişim teknolojileri hakkında eğitimler verileceği bildirildi.

Açılış konuşmasını yapan Ceyhan Belediyesi Proje Koordinatörü Ali Yücel, Mobil Bilişim Otobüsü Projesi'nin, Belediye Proje Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlandığını ve Çukurova Kalkınma Ajansı'nın (ÇKA) desteği ile hayata geçirildiğini söyledi.

Mobil bilişim otobüsü hakkında bilgiler veren Yücel, “otobüste 20 bilgisayar bulunmakta. Bu otobüsümüz gezici olarak Ceyhan’ın farklı mahallelerini dolaşarak ilköğretim öğrencilerine ücretsiz olarak internet hizmeti verecek” dedi.

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise, proje koordinasyon merkezinin hazırlamış olduğu ‘Bilgi teknolojilerinin Ceyhan’da yaygınlaştırılması ve belediye hizmetlerinde kullanılması’ isimli projenin örnek bir proje olduğunu ifade etti.

Türkiye’de ilk denilecek bir proje olduğunu vurgulayan Sözlü, “Belediyemiz tarafından projede kullanılmak üzere tahsis ettiğimiz ve proje merkezinin yoğun çalışmasıyla mobil bilişim otobüsüne dönüştürüldü. Otobüs, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ücretsiz olarak hizmet verecek. Yani eğitimin önemli bir parçası olacak. Ayrıca çocuklarımıza uzman arkadaşlarımız tarafından eğitimlerde verilecek” dedi.

Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veysel Parlak ise, Ceyhan belediyesi tarafından hazırlanan projenin örnek alınması gereken çok önemli bir proje olduğunu belirterek “Ceyhan Belediyesi proje koordinasyon merkezi tarafından hazırlanan bu projenin Türkiye’ye örnek olacak bir projedir” dedi.

Mobil Bilişim Otobüsü Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ÇKA Genel Sekreteri Veysel Parlak ve ÇKA Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Torun tarafından hizmete başlatıldı.
Yorum Ekle

Yorumlar