Son Dakika

Ceyhan'da "Bir Gelecek Bırak" Projesi

Ceyhan'da

Ceyhan'da "Bir Gelecek Bırak" projesi kapsamında öğretmenlere yönelik okul öncesi konusunda eğitim seminerleri verildi.

Ceyhan'da "Bir Gelecek Bırak" projesi kapsamında öğretmenlere yönelik okul öncesi konusunda eğitim seminerleri verildi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz, Müdürlük tarafından yürütülen proje için Devlet Bahçeli Tesislerinde düzenlenen açılışta, Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden gelen öğretim görevlileri tarafından verilen eğitimlerin bir hafta süreceğini belirtti.

Projenin amacının eğitim ve öğretimin çıtasını yükselmek olduğunu vurgulayan Topuz, şunları kaydetti:

"Bu projeyle günümüz milat kabul edilerek gelecek 10  yıl içerisinde Ceyhan'da eğitim, sosyo-kültürel, istihdam ve ekonomik bakımdan 'Yeni Türkiye'ye yakışan, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilen yeni atılımlar yapılması hedeflemektedir. Proje kapsamında paneller, sempozyumlar, hizmet içi eğitim faaliyetleri, sanatsal, sosyal ve kültürel faaliyetler planlanmaktadır. "

Proje kapsamında Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Hamil Nazik, Prof. Dr. Necati Cemaloğlu, Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Halıcı, Çukurova Üniversitesinden öğretim üyeleri Yrd. Doç. Oğuzhan Kırdök, Yrd. Doç. Dolunay Sarıca ile uzmanlar tarafından eğitim verilecek.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz’un göreve gelir gelmez, Öğrenciler nasıl eğitim görüyorsa, Öğretmenlerimiz adına düzenlenen Seminer ve konferanslarla eğitim alarak, Öğrencilerimizin geleceği için daha faydalı olacağını düşünüyorum demesiyle, İlk adımı EDU- CEY eğitim konferansıyla attı. 

 

Devlet Bahçeli tesislerinde gerçekleşen eğitim konferansına ilgi çok büyüktü. Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarında Konferansa destek vermesi son derece olumlu karşılanırken, gözler; Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş’u aradı. Karakuş’un konferansa neden katılmadığı tartışma konusu oldu. Konferansa katılmaması ile ilgili açıklama yapacağı merak konusu oldu.

 

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Yumurtalık’ta uçak kazasında hayatını kaybeden Öğretmen Kenan Koçak’ı son yolculuğuna uğurladığından dolayı katılamazken, Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı Selehattin Güler, Ceyhanspor Kulüp Başkanı Cengiz Özal ve çok sayıda öğretmenler konferansa ilgi gösterdi

 

Konferansa katılan Prof. Dr. Hamil Nazik,  konferansa katılanlara yaptığı esprili konuşmalarıyla göz doldurdu. Öğretmen veli ve öğrenci eğitimin anahtarı olduğunu dile getirdi. Kendi yaşadıklarından örnekler vererek, salonda bulunanlara keyifli sohbet yaşattı. İlçe Milli eğitim Müdürü Memduh Topuz’u kutlayan Prof.Dr. Hamil Nazik, Edu-Cey eğitim konferansına çağırdığı için mutlu olduğu söyledi.

 

 OTİSTİK ÇOCUKLARINA EĞİTİM

 

EDU- CEY Eğitim Konferansında, İlçemizde otistik çocuklarına eğitim verecek olan Ögretmen ve velilere  Yrd.Doç. Oguzhan Kırdök  tarafından sunulan panele ilgi soon derece yoğundu. İlçe Milli Eğitim Müdür Memduh Topuz eğitimde Ceyhan’a bir ilki yaşattı.  

 

Yorum Ekle

Yorumlar