Son Dakika

Başkan Sözlü den Sağduyu Daveti

Başkan Sözlü den Sağduyu Daveti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, son günlerde ülke genelinde yaşanan ve Adana’ya da sıçratılmak istenen provokatif olaylar karşısında hemşehrilerine, aklıselim içerisinde, sabırlı ve olgun davranmaları çağrısı yaptı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, son günlerde ülke genelinde yaşanan  ve Adana’ya da sıçratılmak istenen provokatif olaylar karşısında hemşehrilerine, aklıselim içerisinde, sabırlı ve olgun davranmaları çağrısı yaptı. 

Kavga ve çatışmalardan uzak kalınmasının hayati önem taşıdığını belirten Başkan Sözlü, “Son günlerde yaşanan ve hepimizi derinden üzen olaylardan uzak kalmak ve bu zor günleri, birlik beraberliğimiz zedelenmeden geride bırakmak için Adanalılara düşen aklıselim davranmak, sakin olmak ve itidal göstermektir.  Eylemler ve gösteriler provokasyona son derece açık. Bu nedenle çok dikkatli olunması gerekiyor. Muhtemel çatışma ve kavgalardan uzak durmak hemşehrilerimizin tamamının menfaatine olacaktır. Bugünlerde bir kıvılcımın nelere mal olabileceğini iyi hesaplamak gerekmektedir. Devletimizin güvenlik güçleri her türlü şiddet, yağma ve provokatif olayın üstesinden gelecek güçtedir ve bize de onlara güvenmek ve desteklemek düşüyor” dedi.

 

ŞİDDETTEN BESLENENLERE KOZ VERİLMEMELİ

Şiddetten beslenenlere koz verilmemesi gerektiğini kaydeden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, şöyle devam etti: “Ülkemizde kardeş kavgası çıkarmak isteyenler pusuda beklemektedir. Bu topraklardaki bin yıllık kardeşliğe ve kader ortaklığına darbe vurmak isteyenlere, Türkiye’yi alev topuna çevirmeyi arzu edenlere malzeme verilmemelidir. Birlik ve beraberlik içinde kalınması halinde kötü günlerin aşılacağına, toplumsal huzur ve dengenin daha güçlü şekilde yeniden sağlanacağına inanıyorum.”

 

BİRLİKTE KURDUK, BİRLİKTE YAŞATACAĞIZ

Kadim Türk Milleti’nin yaşanan zorlukları aşacağına ve birlik beraberlik içerisinde hedeflerine yürüyeceğine dair inancının son derece güçlü olduğunu ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, sözlerini şöyle tamamladı:” Kadim Türk Milleti, Anadolu’da bin yılı aşkın devlet geleneğinde kucaklayıcı ve bütünleştirici olmuştur. Günümüzde yaşanan sorunlar da milletimizin bu tarihsel özelliğiyle çözülecektir. Türk Milleti tarihinden ve atalarından aldığı güçle, itidal göstermesi gereken zamamı çok iyi belirleyebilecek yeteneğe sahiptir. Birlikte kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’ni, birlikte yaşatma kararlılığı içinde olduğumuz ve bunu gösterdiğimiz takdirde sorunlar geride kalacaktır. Türk Milleti, mazlum milletlere örnek olmuş, onların geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak önderliği ve hamiliği tarihi boyunca hayata geçirmiş bir millettir. Bu arada sorumluluk sahibi kişiler, olaylarla ilgili konuşurken kullandıkları dile ve söylemlere dikkat etmelidir. Bugünlerde tahrik edici, incitici söylemlerden kaçınmak herkesin başlıca görevidir. ”

Yorum Ekle

Yorumlar