Son Dakika

MHP İl Başkanı İzgioğlu AKP İl Başakanı Yeni'ye Sordu

MHP İl Başkanı  İzgioğlu AKP İl Başakanı Yeni'ye Sordu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi?nin 7 aylık dönemini ?başarısız? bulduğunu söyleyen AKP İl Başkanı Fikret Yeni?ye ?12 yıldır iktidarsınız; Adana?ya siz ne yaptınız?? diye sordu.

MHP İl Başkanı  İzgioğlu'ndan AKP İl Başakanı Yeni'ye Sordu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 7 aylık dönemini “başarısız” bulduğunu söyleyen AKP İl Başkanı Fikret Yeni’ye “12 yıldır iktidarsınız; Adana’ya siz ne yaptınız?” diye sordu.

VİCDANİ MUHASEBE YAPMASI DAHA ETİK OLURDU

Mustafa İzgioğlu yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “AKP’nin Adana İl Başkanı Sayın Fikret Yeni’nin elbette eleştiri yapma hakkı vardır; ancak, bu memleketi 12 yılda felakete sürükleyen bir siyasi iktidarın temsilcisinin Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 7 ayını sorgulamadan önce vicdani muhasebe yapması daha etik olurdu. 12 yılda Türkiye’yi etnik kimliklere ayıran, bitmiş bir terör örgütüne can suyu vererek diriltip adeta kahraman yapan ve bu ülkeyi terör örgütüne teslim eden, terör örgütünün başından yol haritası alan ve bunu uygulayan siyasi iktidarın Adana temsilcisinin sözleri gerçekten esef verici.”
İZGİOĞLU, AKP İKTİDARININ KISA ÖZETİNİ YAPTI

İzgioğlu şöyle devam etti:
“Ekonomide halkın değil rantın temsilcisi olduğunu ispat eden bu siyasi iktidardır. Bu ülkede zam haberleri ise artık sıradan hale gelmiştir. İşçiye, emekliye yüzde 3’lük simit zammını reva gören ama zorunlu tüketim maddesi olan doğal gaza, elektriğe yüzde 10 zam yapan da bu hükümettir. Türkiye’yi, hırsıza soruşturma açan savcının, hırsızı yakalayan polisin görevden alındığı, buna mukabil hırsızın ödüllendirildiği bir ülke haline getiren AKP iktidarıdır. Sözde vakıflarla yetimin, öksüzün malını üzerine geçirenler de bu iktidarın has evlatlarıdır. Maden ocaklarında yüzlerce Türk işçisinin öldürülmesini ‘İşin fıtratından sayan’ ama Mısırlı vatandaşa gözyaşı döken de yine başkası değildir.”

BU YAPILANLARIN SORUMLUSU AKP HÜKÜMETİDİR
İzgioğlu devamla şunları kaydetti:
“Hükümete yönelik eleştiriyi ‘darbe gerekçesi’ sayan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin değerli komutanlarını hapislerde çürüten ama bu vatanı, bu milleti bölmeye yemin etmiş terör örgütünü baş tacı eden, böylece kendi varlığını vatandan, milletten daha değerli gören de aynı zihniyettir.
Amacı ve hedefi Müslüman ülkeleri bölmek ve parçalamak olan Büyük Ortadoğu Projesi’nin Eş Başkanlığını yapan; Irak’ta milyonlarca Müslüman’ın katlinden sorumlu, on binlerce ve daha fazla Müslüman kızın, kadının namusunu kirleten alçaklara duacı olduğunu söyleyen, Suriye’yi paramparça eden, yine Suriyeli milyonlarca Müslüman’ı çoluk-çocuk demeden evinden-yurdundan ayıran, bu kardeşlerimizi Adana’da, diğer illerde dilenci durumuna düşüren bir politikayı uygulayan da halkımızın yakından tanıdığı aynı zihniyettir.”

VE ADANA’NIN İÇLER ACISI HALİ
Mustafa İzgioğlu “İşte böyle bir zihniyetin Adana temsilciliğini yapan Sayın Yeni’ye ayrıca hatırlatmak isteriz ki; Adana işsizlikte, kredi kartı batağında bu iktidarın döneminde ‘şampiyon’ olmuştur. Devletin Adana’daki pek çok simge kurumu bu hükümet döneminde ya kapatılmış yada başka illere gönderilmiştir. Havaalanı ise kapatılmak üzeredir. Yine Adana hala, komşu illere sağlanan ama bizden esirgenen teşvik politikalarıyla aldığı yarayı saramamış ve onun acısını çeken bir ilimizdir. Kamu yatırımlarında en gerilere düşürülmüş ilimiz de Adana’dan başkası değildir” diyerek, Fikret Yeni’ye Adana’nın içler acısı durumunu özetledi.

POZANTI’DAN TUFANBEYLİYE, KARATAŞ’TAN ALADAĞ’A
MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, açıklamasını şu ifadelerle bitirdi:
“Dahası, 12 yılda Büyükşehir’de 1, Seyhan’da 2, Sarıçam’da 2, Çukurova’da 1 dönem siz vardınız, Yüreğir’de ise 3. döneminiz ve hala tek başına iktidarsınız. Böyle bir şansı, böyle bir imkanı hiç kimse kullanmadı. Her seçim döneminde İstasyon Meydanında verilen sözleriniz ise havada duruyor. Söyler misiniz; siz Adana’ya hangi hizmetleri yaptınız?  Adana’da çekilen sancıların, ülkeyi içine düşürdüğünüz kaosun sorumlusu mevcut AKP hükümeti iken, şimdi çıkıp bütün rutin hizmetleri başarıyla yerine getiren, Pozantı’dan Tufanbeyli’ye, Karataş’tan Aladağ’ın en ücra köylerine kadar ilk kez hizmet götürmeye başlayan 7 aylık bir belediyeyi suçlamak vicdansızlık değil midir? Bu gerçeği sokaktaki en sade vatandaşımız dahi idrak ederken Sayın Yeni’nin bilmemesi mümkün değildir. Haksız suçlamaların, AKP’de başlayan kongre süreciyle bir ilgisi var mıdır bilmiyoruz ama Sayın Yeni, önce elini vicdanına koyup 12 yılın muhasebesini yapmalıdır.”

Yorum Ekle

Yorumlar