Son Dakika

Köşe Yazarımız Kerim Caymaz'ı Ziyaret Ettik

Köşe Yazarımız Kerim Caymaz'ı Ziyaret Ettik

YeniCeyhan Gazetesi Köşe Yazarı, okul arkadaşımız, kariyerinde önemli başarılara imza atmış, yazılarını keyifle okuduğumuz Kerim Caymaz'ı yeni işyerinde ziyaret ettik.

Köşe Yazarımız Kerim Caymaz'ı Ziyaret Ettik...


YeniCeyhan Gazetesi Köşe Yazarı, okul arkadaşımız, kariyerinde önemli başarılara imza atmış, yazılarını keyifle okuduğumuz Kerim Caymaz'ı  yeni işyerinde ziyaret ettik.

Ceyhan'ın köklü ve tanınmış ailelerinden Yılmaz Caymaz'ın oğlu olan Kerim Caymaz , uzun süre Özmaya Sanayi A.Ş.'de Katkı Ürünleri Pazarlama ve Satış Müdürlüğü yaptı. Bir süre önce sektör değiştirerek Dünyanın Klima Uzmanı Daikin Bölge Müdürlüğü görevini üstlenene Kerim Bey'i ziyaretimizde yaptığımız sohbette, uzun yıllardır Ekmek Katkı Ürünlerinde uzmanlaşmış birinin aynı mahareti Isıtma ve Soğutma Sistemleri hakkında da göstermiş olması, yakından tanıyan biri olarak bizleri bile şaşırtmadı değil...

Fırsatını bulmuşken ilk aklımıza gelen soruyu sormayı ihmal etmedik tabi...


Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz Kerim Bey?..


- En önemli nokta klimayı kullanacağınız mekanın özellikleridir. Mekanın konumu, büyüklüğü, pencerelerin ve kapıların konumu seçilecek klimanın gücü ve montajında büyük önem taşır. Klima alırken mutlaka bir profesyonelden yardım alınmalıdır. İklimlendirme uzmanları mekanınız için uygun güçte klima seçimi ve montajı hakkında gerekli ölçüm ve hesaplamaları yapacaktır. Bunun dışında klimanın mekanın mimari bütünselliğine uyum sağlayıp sağlamayacağı da iyi değerlendirilmelidir. Klimaların enerji tüketimi, filtrasyon sistemleri de farklılık gösterebilir. Kullanıcı bunun için kendine en uygun seçenekleri belirleyip tercih yapmalıdır. Büyük mekanlar için klima seçimi ise daha profesyonel bir yaklaşım gerektirir. Büyük mekanlar için klima seçimi ve montajı için mühendislik firmalarına danışmak enerji verimliliği açısından çok önemlidir.


Bu kadar bilgiye karşılık bizim de tavsiyemiz klima alırken, siz en iyisi işin uzmanına danışın. Çünkü kötü mal alacak kadar zengin bir ülke değiliz...

Gazetemizde yazılarını yayınlamaktan ve okumaktan büyük keyif aldığımız Sevgili Kerim Caymaz'a misafirperverliği ve hoş sohbeti için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Yorum Ekle

Yorumlar