Son Dakika

Ceyhan Firmaları Adana Tarım Fuarında

Ceyhan Firmaları Adana Tarım Fuarında

Ceyhan Firmalarının da katılacağı Adana'da bu yıl 8'incisi düzenlenecek Adana Tarım, Sera ve Bahçe Fuarı'na, 45 ilden 150 bin ziyaretçi bekleniyor.

Ceyhan Firmaları Adana Tarım Fuarında
 

Ceyhan Firmalarının da katılacağı  Adana'da bu yıl 8'incisi düzenlenecek Adana Tarım, Sera ve Bahçe Fuarı'na, 45 ilden 150 bin ziyaretçi bekleniyor.

TÜYAP Adana Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 19-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek fuara girişler ücretsiz olacak. Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği, Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Ziraat Mühendisleri Odası, Adana Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Adana Ticaret ve Sanayi Odaları'nın destek verdiği fuarda, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle 'Çiftçi Muhtarlar Aileleri ile Yarışıyor' ve Adana Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle de 'Bal Yarışması' düzenlenecek.
 

CANSA ve UZEL TARIM ADANA TARIM FUARINDA

25 bin metrekarelik alanda kurulacak FuaraCeyhan'dan'da bazı firmların katılacağı öğrenildi. Ceyhan'da üretip dünya'ya pazarlayan CANSA Marım Makineleri ve New Holland Ceyhan Yumurtalık Kozan ve İmamoğlu Bayii UZEL TARIM'da katılıyor.


Tüyap Adana Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuar sayesinde tarımın kalbinin Adana'da atacağını söyledi. Fuarda tarım sektörünün temsilcilerini ve son teknoloji tarımsal ürünleri ziyaretçilerle buluşturacaklarını belirten Ersözlü, "Adana Tarım, Sera ve Bahçe Fuarları bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olmuş, Türk çiftçisi ve üreticisi için çok önemli bir platform haline gelmiştir" dedi. Fuarın merakla beklendiğini belirten İlhan Ersözlü, "Yapılan yurt içi ve dışı tanıtımlar sayesinde, yerli ve yabancı iş adamlarının profesyonel anlamda katılımcılar ile bağlantılar kurmasını sağlayarak fuarda bölge ticaretine katkıda bulunacağız. Başta Adana ve ilçeleri olmak üzere, Mersin, Niğde, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Nevşehir, Osmaniye, Gaziantep, Kilis ve Karaman illerinden mazot desteği tarafımızdan sağlanarak 600'ün üzerinde otobüs ile çiftçilerimizi fuar alanına getireceğiz. Böylece sektördeki yenilikleri ve teknolojideki gelişmeleri takip etmelerine ve verimli tekniklerle üretim yapılmasına imkan sağlanacak. Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Fuarcılık A.Ş. de, Adana'nın merkez köylerinden çiftçileri belediye otobüsleri ile ücretsiz olarak fuar alanına taşıyacak ve fuarın tanıtımıyla ilgili destek sunacak. Geçen yıl 13 ülkeden 248 firmanın katılımıyla 138 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuarımızda bu sene, bölge ülkelerinden ve 45 ilden 150 bin konuk bekliyoruz. Herkesi fuarımızı gezmeye davet ediyoruz."  şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Yorumlar